1 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Nanami Shinonome
Dance in the Vampire Bund
Chisame Hasegawa
Magical Teacher Negima! ~Another World~
Sabrina Mary
Tegami Bachi: Letter Bee
2 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Nanami Yasuri
Katanagatari
Sawako Kuronuma
Kimi ni Todoke
Erin
Kemono no Soujya Erin
3 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Winry Rockbell
Fullmetal Alchemist : Brotherhood
Miho Jufuku
Toaru Kagaku no Railgun
Trisha Elric
Fullmetal Alchemist : Brotherhood
4 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Kanade Takatsuki
Asura Cryin 2nd Season
Kurara Mori
Bungaku Shoujo
Olivier Mira Armstrong
Fullmetal Alchemist : Brotherhood
5 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Tsumugi Kotobuki
K-ON 2nd Season
Alicia Melchiott
Valkyria Chronicles
Mari Kusakabe
Tokyo Magnitude 8.0
6 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Tomoe Tsukubae
Taisho Baseball Girls
Cecily Cambell
The Sacred Blacksmith
Chachamaru Karakuri
Magical Teacher Negima! ~Another World~
7 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Saki Morimi
Eden of the East the Movie Ⅱ: Paradise Lost
Tomomi Endou
Kimi ni Todoke
Ryoko Asakura
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
8 / 2010-07-24 00:00:00 ~ 2010-07-24 23:30:00 / Top 4 characters will proceed
* You can vote up to 3 characters in the first round.
Azusa Nakano
K-ON 2nd Season
Kagome Higurashi
Inuyasha The Final Act
Kuroko Shirai
Toaru Kagaku no Railgun